Kawiarnia Empik Cafe w Galerii Echo w Kielcach będzie zajmować powierzchnię 90 metrów kwadratowych. W założeniu właścicieli – spółek HDS Polska oraz Empik – ma stanowić połączenie kawiarni, galerii sztuki oraz czytelni.

Galeria Echo w Kielcach podlega aktualnie rozbudowie. Obiekt w nowym kształcie będzie gotowy już w sierpniu tego roku. W galerii znajdzie się miejsce na około 300 sklepów i punktów usługowych. Na poziomach -1, 0 i +1 pojawią się punkty handlowe, usługowe, kawiarnie i strefa fast-food. Natomiast ostatnią kondygnację przeznaczono na funkcje rozrywkowe i rekreacyjne. Działać będzie tu między innymi 12-torowa kręgielnia, siłownia i fitness. W tej przestrzeni pojawi się również bawialnia dla dzieci o powierzchni około 300 metrów kwadratowych.

Projekt rozbudowy Galerii Echo powstał w Pracowni Architektonicznej Detan z Kielc, natomiast projekt elewacji i wnętrz wykonała warszawska pracownia architektoniczna Open Architekci.

Echo Investment jest firmą inwestycyjno-deweloperską z polskim kapitałem. Od 1996 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała w Polsce ponad 80 projektów o łącznej powierzchni około 700 tysięcy metrów kwadratowych.