Firma Gino Rossi, z siedzibą w Słupsku, została założona w czerwcu 1992 roku jako wspólne przedsięwzięcie udziałowców z Polski i Włoch. Nazwa firmy pochodzi od nazwiska jednego z sześciu założycieli. Był nim signor Gino Rossi, włoski fabrykant. Firma Gino Rossi SA weszła na Giełdę Papierów Wartościowych w 2006 roku.

Gino Rossi ma w Słupsku swój zakład produkcyjny, a w Elblągu zakład produkcji galanterii skórzanej. Sieć sprzedaży obejmuje ponad 100 salonów firmowych w Polsce i za granicą. Zarządza dwiema markami na polskim rynku mody: Gino Rossi i Simple Creative Products. Pierwsza to marka obuwia damskiego i męskiego, torebek i akcesoriów skórzanych oraz odzieży damskiej, druga oferuje luksusową odzież damską. W zarządzie spółki zasiadają Witold Jerzy Jesionowski (prezes), Anna Senszke (wiceprezes) i Artur Morawiec (członek).

Na początku roku firma poinformowała, że zamierza kontynuować działania restrukturyzacyjne rozpoczęte w poprzednich dwóch latach. Jest to związane z eliminacją nierentownych obszarów działalności oraz optymalizacją kosztów ponoszonych przez spółkę. W liście do akcjonariuszy prezes firmy – Witold Jesionowski – poinformował, że w okresie 2011-2012 miejsce najmniej rentownych placówek zajmą kolejne, przygotowywane według nowego konceptu architektonicznego. Spółka planuje także uruchomienie w tym roku sklepu internetowego. Grupa chce również rozwijać swój biznes zagranicą.