Projekt centrum bibliotecznego Mediateka Manhattan zakłada powstanie wypożyczalni książek dla dorosłych i dla dzieci oraz multimedialnej biblioteki z bezpłatnym dostępem do internetu. Inicjatywa powstała przy udziale Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzięki temu w gdańskim centrum powstanie jedna z filii WiMBP.

Otwarcie Mediateki wpisuje się w długofalowy projekt edukacyjno-społeczny GCH Manhattan „Rodzina w Manhattanie”, którego celem jest szerzenie wiedzy o kulturze i sztuce. W ramach programu organizowane są np. warsztaty komiksowe i plastyczne, festiwale teatralne czy spotkania kulinarne. W Centrum Handlowym Manhattan działa ponadto wiele instytucji kulturalnych: Teatr Znak, Gdańska Szkoła Artystycznaczy galeria Delikatesy Sztuki.

CH Manhattan znajduje się przy ulicy Grunwaldzkiej w dzielnicy Gdańsk-Wrzeszcz. Powierzchnia całkowita centrum to 53 metry kwadratowe, w tym 23 tysiące metrów kwadratowych powierzchni GLA. Na ośmiu kondygnacjach znalazło się ponad 120 sklepów, restauracji, kawiarni i punktów usługowych. Wśród marek znajdziemy tu m.in. supermarket Piotr i Paweł, marki modowe, w tym: H&M, C&A, KappAhl, Charles Voegele, Solar, Promod, Diverse, CCC, Ryłko, Próchnik, sklepy sportowe: Espina Sport, Ka-Sport, Adidas, Nike, Heavy Duty, salon Empik, restauracje i kawiarnie, np. Sphinx, VNS, Grycan, a od 5 kwietnia także pierwszy na Wybrzeżu Starbucks, winiarnia Centrum Wina, salon jubilerski YES, a także najpopularniejszy w Gdańsku klub fitness – Tiger GYM. Inwestorem centrum jest spółka GCH Manhattan.