Galeria Solna powstanie przy ulicy Wojska Polskiego w Inowrocławiu. Na 10-hektarowej działce zostanie wybudowany obiekt o powierzchni 30 tys. mkw. W jednokondygnacyjnym budynku będzie mieścić się około 90 sklepów oraz market budowlany. Operator spożywczy, hipermarket Tesco, zajmie powierzchnię około 6 tysięcy metrów kwadratowych – umowa w tej sprawie została podpisana pod koniec marca br. W galerii zostanie także wybudowany parking dla 1000 samochodów. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się jesienią tego roku. Inwestor posiada już decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych.

Realizacja galerii w Inowrocławiu wpisuje się w strategię firmy Acteeum, która skupia się na miastach średniej wielkości pod kątem budowy tradycyjnych galerii handlowych a także retail parków. W Polsce aktualnie spółka prowadzi rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do ING REIM: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu, jak również negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych.

Libra Project natomiast zajmuje się komercjalizacją trzech galerii handlowych: Korony Kielce w Kielcach, Galerii Warmińskiej w Olsztynie oraz Galerii Goplana w Lesznie. Inwestorem obiektów jest Dariusz Miłek poprzez spółkę Libra Project Sp. z o.o.