„Decyzja o powołaniu nowego członka i rozszerzeniu Rady Nadzorczej Redan SA wynika z dynamicznego rozwoju Grupy Redan” – czytamy w komunikacie spółki. Przedstawiciele firmy liczą, że wybór Sławomira Lachowskiego pozytywnie przełoży się zarówno na wyniki finansowe, jak i kurs akcji firmy.

Sławomir Lachowski jest absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki na wydziale Handlu w Warszawie. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie makroekonomii na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji oraz na Uniwersytecie w Zurychu. Nowy członek rady nadzorczej spółki Redan był także wieloletnim członkiem zarządu polskich banków – ostatnio prezesem zarządu BRE Bank SA, poprzednio wiceprezesem zarządu PKO BP SA, wcześniej PBG S.A. w Łodzi. Sławomir Lachowski jest twórcą nowego modelu detalicznego banku internetowego o charakterze innowacji przełomowej i wdrożenie go z sukcesem w Polsce (mBank). Był także członkiem Rad Nadzorczych BRE Bank Hipoteczny, Intermarket Bank AG, BRE Wealth Management, Hochtief Construction AG i innych. Aktualnie jest właścicielem firmy doradztwa strategicznego SL Consulting.

Redan SA jest właścicielem marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci sklepów Textilmarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. Sprzedaż jest prowadzona w czterech sieciach detalicznych: Top Secret, Top Secret&Friends, Troll oraz Textilmarket liczących ponad 400 sklepów. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Centrala Spółki znajduje się w Łodzi.