Galeria Korona Kielce

W pierwszym etapie inwestycji zostanie przebudowane skrzyżowania ulic Warszawskiej i Polnej oraz Polnej i Radiowej, gdzie powstanie rondo. Dokumentacja projektowa jest już gotowa. Modernizacja dróg ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Całość tej części remontu będzie kosztowała około 6 mln zł. Druga faza obejmie dofinansowanie przebudowy ulicy Radiowej i rozbudowy Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego. Na ten cel spółka przeznaczy około 3 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w przyszłym roku.

– Zdecydowaliśmy się na te inwestycje, aby mieć pewność, że prace są wykonywane z zachowaniem najwyższej jakości i terminowo – mówi Piotr Miklaszewski, pełnomocnik spółki Church Land Development, funduszu deweloperskiego, którego głównym udziałowcem jest Dariusz Miłek, inwestor budujący Galerię Korona Kielce. – Aby nie było takiej sytuacji, w której galeria będzie już gotowa, a nie będzie wokół niej dogodnych dróg dojazdowych. Ale też po to, aby się uwiarygodnić w mieście.
Przedstawiciel dewelopera surowo ocenia wkład innych inwestorów, którzy przygotowują swoje obiekty w mieście: – Nasza konkurencja nie robi nic na rzecz infrastruktury miejskiej, nie robiła ani w momencie powstawania inwestycji, ani przy rozbudowie. Liczymy, że nasz wkład zostanie dostrzeżony i wzbudzi sympatię miasta i mieszkańców – dodaje Piotr Miklaszewski.

Na trzech poziomach budowanej właśnie Galerii Korona Kielce powstanie 170 lokali handlowo-usługowych ofertą gastronomiczną oraz rozrywkowo-rekreacyjną. Ponadto w centrum będą się mieścić sklepy, salony, butiki, restauracje oraz dziewięć sal kinowych, korty do squasha i fitness klub z basenem, które zajmą łącznie 38,3 tysięcy metrów kwadratowych. Kolejne trzy kondygnacje, łącznie z dachem, przeznaczone zostaną na parking dla 1200 samochodów. Otwarcie obiektu zaplanowano w I kwartale 2012 roku.