Beata Kokeli, członek zarządu CDI

Do głównych realizacji firmy Spec-Bruk należą: hipermarket Auchan w Gliwicach, Bonarka City Center w Krakowie, Carrefour w Rybniku i Leroy Merlin w Mikołowie.

Europa Centralna jest największym projektem firmy Helical Poland, łączącym ideę galerii i parku handlowego. Centrum zostanie zlokalizowane tuż przy skrzyżowaniu autostrad A1/A4 koło Gliwic. Pierwszy etap inwestycji to 67 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej netto.

Do kluczowych najemców Europy Centralnej należą m.in.: Castorama, Tesco Extra, Media Expert, RTVEuroAGD, Kakadu, Super-Pharm, Smyk, Reserved, H&M, Kappahl, Cubus, Lindex, Empik, CCC i Wojas. Za wynajem powierzchni odpowiedzialny jest zespół Helical Poland we współpracy z firmą Jones Lang La Salle i Colliers International.

Założona w 2005 roku firma Helical Poland jest spółką zależną Helical Bar plc, brytyjskiej firmy inwestycyjno- deweloperskiej, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Znaczny potencjał wzrostu rynków Europy Centralnej, zaobserwowany przez Helical Bar, skłonił firmę do otwarcia pierwszego zagranicznego biura w Warszawie. Helical Poland specjalizuje się w budowie sklepów wielkopowierzchniowych i centrów handlowych. W najbliższych latach zamierza oddać do użytku ponad 110 tysięcy metrów kwadratowych w kolejnych projektach zlokalizowanych na południu Polski. Firma poszukuje także możliwości inwestycyjnych w największych polskich aglomeracjach. W strefie zainteresowań firmy mieszczą się istniejące obiekty, tereny przeznaczone pod zabudowę wielkopowierzchniową oraz projekty typu joint-venture.