Pierwsze prace budowlane powinny się rozpocząć jeszcze przed zakończeniem wakacji. W rękach inwestora jest już decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych. W ramach współpracy z miastem deweloper przebuduje także skrzyżowanie, wybuduje fragment drogi gminnej oraz przejścia dla pieszych, jak również dwa przystanki autobusowe.

Obiekt pod nazwą Centrum Handlowe Arabella powstanie przy ulicy Pułtuskiej w Ciechanowie. Na 4-hektarowej działce zostanie wybudowany jednokondygnacyjny budynek o powierzchni handlowej 15,5 tysiąca metrów kwadratowych. Grupa Muszkieterów wynajęła 45 procent powierzchni. W ramach podpisanej umowy najmu powstanie supermarket spożywczy Intermarche oraz market budowlany Bricomarche. W obiekcie dostępna będzie oferta tekstylna, na którą złożą się wielkopowierzchniowe sklepy z odzieżą i obuwiem. Ponadto w centrum będzie funkcjonować market elektroniczny oraz liczne punkty handlowo-usługowe. Inwestor przygotuje również parking, który pomieści ponad 500 samochodów.

Firma Vertano Real Estate jest obecna na rynku nieruchomości od 14 lat. Realizacja centrum handlowego Arabella to początek wdrażania nowej strategii spółki, która zamierza wybudować kilkadziesiąt tego typu projektów w małych i średnich miastach Polski. Wśród planowanych obiektów mają się znaleźć zarówno tradycyjne centra handlowej, jak również obiekty o charakterze parków handlowych.