Park w Lublinie stanie przy al. Spółdzielczości Pracy. – Będzie to destynacja handlowa ze sklepem Ikea – powiedziała w rozmowie z Retailnet.pl Karolina Horoszczak, rzecznik prasowy spółki. Sklep z meblami zajmie 35 tysięcy metrów i ma być jednym z największych uruchomionych pod marką Ikea w Polsce. Obok powstanie kompleks innych obiektów handlowych o powierzchni 41 tysięcy metrów kwadratowych. Ma się tu mieścić około 200 sklepów. Łączna powierzchnia parku to 76 tysięcy metrów kwadratowych.

Ikea rozbuduje też park handlowy Bielany we Wrocławiu o dodatkowe 65 tysięcy metrów kwadratowych. Skorzysta na tym zarówno sklep meblowy, jaki i sąsiadujące z nim centrum handlowe.
Nie wiadomo natomiast, jaka będzie przyszłość dwóch innych zapowiadanych wcześniej inwestycji. Chodzi o parki handlowe w Rzeszowie i Poznaniu (Bulwary Poznańskie). Wygląda na to, że inwestor w tej chwili rewiduje wcześniejsze plany. 

Inwestorem jest Inter Ikea Centre Polska należąca do grupy Kamparda. IICP przygotowuje, realizuje i kompleksowo obsługuje własne inwestycje komercyjne. Ikea posiada obecnie osiem sklepów. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego ma również regionalne Centrum Dystrybucji, które obsługuje sklepy Ikea w Polsce, Czechach, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. Biuro Zakupów współpracuje z producentami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz w regionie Europy Centralnej. Dostarcza meble i artykuły wyposażenia wnętrz do sieci Ikea na całym świecie.