Dekada Myślenice

Spółka Pepco Poland dąży do stworzenia w Polsce sieci 500 sklepów oferujących odzież i artykuły przemysłowe codziennego użytku. Roczny plan otwarciowy przewiduje powstawanie około 35-45 nowych placówek handlowych. Aktualnie liczba sklepów dyskontowych Pepco jest bliska 280. Kilka kolejnych otwarć zaplanowano już na czerwiec.

W drugiej połowie tego roku otwarty zostanie również sklep sieci w Myślenicach. Będzie działał w budowanym aktualnie przez inwestora, firmę Foren, centrum handlowym Dekada. – W gronie najemców centrum, oprócz supermarketu spożywczego, drogeryjnego i usług, nie powinno zabraknąć oferty odzieżowej i obuwniczej. To podnosi atrakcyjność takich obiektów w oczach konsumentów. Cieszę się więc, że w centrum Dekada Myślenice zostanie uruchomiony również duży sklep sieci Pepco – powiedział Aleksander Walczak, prezes Grupy Foren.

Powierzchnia najmu części komercyjnej Dekady stanowi 3,4 tysiąca metrów kwadratowych GLA. W obiekcie znajdzie się 16 sklepów. Najemcami strategicznymi są supermarket Tesco, drogeria Rossmann, Empik, sklep obuwniczy CCC, a także Apteka Zdrowie.

Generalnym wykonawcą robót jest firma IDS–BUD sp. z o.o. Projekt centrum powstał w pracownia architektonicznej Archada.