W ofercie nowej drogerii pojawi się wiele artykułów dostępnych tylko w tym jednym sklepie. – To nasz pierwszy tego typu projekt w Polsce. Centrala firmy mieści się w Łodzi, dlatego zdecydowaliśmy się otworzyć sklep w prestiżowej łódzkiej galerii handlowej. Ten sklep to szczególne miejsce, gdzie będziemy testować nowe produkty, a nasi klienci zawsze będą mogli liczyć na dodatkowe atrakcje – wyjaśnia Marek Maruszak, prezes firmy.

Rossmann działa w Polsce od 18 lat. Jego udział w rynku chemiczno-kosmetycznym to ponad 15 procent. Posiada 550 sklepów w 260 miastach. Centrala i główne centrum logistyczne zlokalizowane są w Łodzi. Firma zatrudnia 8000 pracowników.

Manufaktura zlokalizowana jest w Łodzi, pomiędzy ulicą Zachodnią, Ogrodową, Drewnowską i Karskiego w zabytkowych, dziewiętnastowiecznych budynkach pofabrycznych. Całkowita powierzchnia kompleksu wynosi 27 ha. W Manufakturze znajduje się 300 sklepów, butików, restauracji, kawiarni, pubów, dwupoziomowa dyskoteka, interaktywne Discovery Center „Experymentarium”, fitness klub, ścianka wspinaczkowa, centrum gier, kręgielnia i nowoczesne kino z piętnastoma salami, największy w Polsce plac zabaw sieci Kinderplaneta, Muzeum Fabryki, Teatr Mały, a także pierwszy w Łodzi czterogwiazdkowy hotel Andel’s. Manufaktura dysponuje również trzyhektarowym rynkiem z jedną z najdłuższych w Europie fontann. Centrum należy do firmy Apsys.