Wałbrzyski Sphinx Express będzie pierwszą restauracją tej sieci w mieście. Ruszy 24 czerwca na terenie food courtu Galerii Victoria. Zajmie 75 metrów kwadratowych. Lokale pod marką Sphinx Express, oprócz Wałbrzycha, działają także w Mikołowie, Gliwicach i Tarnowie. Są to restauracje pozycjonowane w segmencie fast casual dining. Expressy charakteryzuje brak obsługi kelnerskiej oraz oferta zawierająca szybkie i smaczne posiłki do zjedzenia na miejscu lub na wynos.

Nowy lokal Sphinx powstał także w Gdańsku. To siódma restauracja pod szyldem tej marki w Trójmieście. Została otwarta 21 czerwca w Centrum Handlowym Alpha i będzie jedyną restauracją w tym obiekcie. Zajmie 185 metrów kwadratowych, nie licząc dodatkowej przestrzeni w food courcie.

Spółka Sphinx zapowiada dalszy rozwój tego formatu. Wszystkie lokale uruchomione do tej pory to placówki własne. W przyszłości jednak firma zamierza otwierać nowe restauracje na zasadzie franczyzy. – Po trzech miesiącach od wprowadzenia nowego konceptu odnotowujemy coraz większe zainteresowanie ze strony osób, które chciałyby zostać naszymi partnerami franczyzowymi w ramach tego konceptu – zapewnia Mariola Krawiec-Rzeszotek, prezes zarządu Sfinks Polska.

Sieć ma plany na dalszy rozwój. – Prowadzimy prace inwestycyjne dotyczące kolejnych otwarć – zarówno nowych Sphinksów, jak i restauracji sieci WOOK – dodaje Mariola Krawiec-Rzeszotek.

Sfinks Polska zarządza 112 restauracjami, w tym siecią 95 restauracji Sphinx (segment casual dining) zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, dziewięć restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i ośmioma restauracjami WOOK (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.