Millenium Hall w Rzeszowie

Nowy obiekt powstanie przy trasie Warszawa-Lublin, z bezpośrednim zjazdem z drogi krajowej. W centrum znajdzie się kilkunastu najemców, m.in.: supermarket spożywczy, market elektroniczny, sklepy odzieżowe, drogeria, sklepy obuwnicze, restauracje typu fast food, market typu dom i ogród, salony meblowe. – Trwają rozmowy z pierwszymi najemcami – mówi Wojciech Drozd, właściciel firmy RetPro, która jest odpowiedzialna za komercjalizacje oraz zarządzanie obiektem.

Obecnie właściciel inwestycji – firma Optimum Inwest – przygotowuje wniosek o pozwolenie na budowę. Złoży go najprawdopodobniej pod koniec lipca. Budowa rozpocznie się późną jesienią br. Obiekt ma być gotowy w III kwartale przyszłego roku.

– Aktywne włączanie się w projekty retail parków poprzez zarządzanie obiektami oraz ich komercjalizację to jedna ze strategii rozwoju, którą przyjęliśmy w 2010 roku, obserwując trendy na rynku – mówi Wojciech Drozd. – W ciągu najbliższych lat powstanie w całej Polsce kilkaset takich obiektów. Powierzchnia najmniejszych parków to już 1 000 metrów, największe będą miały powierzchnie powyżej 10 tysięcy metrów kwadratowych. Elastyczność w zakresie konfiguracji wielkości obiektu, doboru branż i najemców oraz niższe koszty budowy i eksploatacji powodują, że retail parki mają do zagospodarowania bardzo duży rynek, a sieci handlowe zyskają wiele nowych, dobrych lokalizacji – dodaje.

Wśród deweloperów, którzy decydują się na budowę tego typu obiektów są m.in. P.A Nova (retail park w Stalowej Woli oraz koncept łączący galerie i park handlowy w Kluczborku i Gorlicach), Euroinvest Saller (Tarnowskie Góry), Liebrecht & wooD (format łączący retail parki i centra outletowe), Rank Progress (projekt w Miejscu Piastowym koło Krosna).