W tym roku sklep sieci Komfort może powstać w Bratysławie na Słowacji. Natomiast dwie kolejne placówki mają pojawić się w Czechach – w Czeskich Budejowicach koło Brna oraz w Pradze (byłby to drugi sklep w tym mieście). Aktualnie spółka poszukuje odpowiednich lokalizacji.

Komfort posiada już siedem sklepów w Czechach (Praga, Ołomuniec, Pilzno, Usti nad Labem, Karvina, Ostrawa, Liberec) oraz dwa na Słowacji (Koszyce, Preszow). – Weszliśmy na rynki ościenne z identycznym konceptem sklepu jak w Polsce i ze zbliżoną ofertą – mówi Adam Kołodziejczyk, prezes zarządu Sklepów Komfort SA. – Źródłem naszej przewagi w Czechach i na Słowacji jest oferta Komfortu, która wyróżnia się od lokalnej konkurencji szerokością asortymentu i usług około-sprzedażowych, a także jakością obsług i standardami ekspozycji towarów – dodaje.

Kołodziejczyk nadmienia też, że firma cały czas pracuje nad budowaniem rozpoznawalności marki Komfort na zagranicznych rynkach. Prowadzone są między innymi ogólnokrajowe kampanie promocyjne, które jak zapewnia prezes zarządu Komfort SA przynoszą już efekty. – Odnotowujemy stały stopniowy wzrost sprzedaży – zapewnia w rozmowie z Retailnet.pl Adam Kołodziejczyk.

Firma Sklepy Komfort SA powstała 19 lat temu. W Polsce tworzy sieć handlową liczącą ponad 150 sklepów. W kwietniu 2007 roku sieć przeszła na własność funduszu Polish Enterprise Fund VI zarządzanego przez Enterprise Investors, zaś w sierpniu 2007 roku przejęła od duńskiego koncernu Taeppeland Holding, jednego ze swych rywali rynkowych, sieć sklepów Topwert Świat Dywanów.