Centrum handlowe Nimfea w Pile

Oczywiście istnieją w Polsce miasta, gdzie aktualny poziom podaży nowoczesnej powierzchni handlowej jest tak wysoki, że każda kolejna, nowa inwestycja mogłaby być zagrożona. Dotyczy to zwłaszcza dużych miast jak Wrocław, ale także Opole, Białystok. Jednak na mapie handlowej kraju nadal pozostaje jeszcze wiele „białych plam”.

Aktualna sytuacja rynkowa pozwala już deweloperom spoglądać w przyszłość z większym niż dotychczas optymizmem. Pojawiają się informacje o powrocie trendu związanego z zainteresowaniem deweloperów komercyjnych mniejszymi miastami. Popularne staje się także budowanie małych osiedlowych centrów handlowych. Trudno jednak w dzisiejszych czasach stworzyć zupełnie nowy format handlowy. Centra typu convenient, retail parki, regularne centra handlowe są już u nas obecne od dawna. Aktualnie deweloperzy poszukują raczej możliwości łączenia tych form, dostosowując je do uwarunkowań i zapotrzebowania lokalnych rynków.

Podobnie staramy się czynić i my. Obecnie pracujemy nad kilkoma projektami, między innymi Centrum Handlowym Supersam w Katowicach, w przypadku którego jesteśmy już na etapie przygotowań projektu przetargowego, podpisujemy również pierwsze umowy najmu. Supersam będzie nowoczesną galerią o powierzchni GLA 20 tysięcy metrów kwadratowych. Już wkrótce rozpoczynamy proces komercjalizacji Pasażu Viktoria w Lublinie. Obecnie jesteśmy na etapie procedur administracyjnych. Prowadzimy również rewitalizację i modernizację Okrąglaka w Poznaniu.