Maciej Mędrek, specjalista ds. wynajmu P.A. Nova

Od pewnego czasu sukcesywnie zabezpieczamy nieruchomości pod parki handlowe w kilku mniejszych miastach. Te miejscowości są perspektywiczne, ponieważ posiadają bardzo rozproszoną lub ubogą ofertę handlową.

Najbliższa budowa naszego centrum handlowego wystartuje w maju 2011 roku, wówczas rozpoczniemy realizację galerii w Kędzierzynie Koźlu. W obiekcie znajdzie się około 80 sklepów, które będą rozlokowane na powierzchni najmu wynoszącej około 22 tys. mkw. Prowadzimy od kilku miesięcy komercjalizację. Mamy podpisane pierwsze umowy najmu. Otwarcie przewidujemy na koniec III kwartał 2012 roku.

Kolejny projekt prowadzimy w Kluczborku. Będzie to park handlowy z częścią galeryjną o łącznej powierzchni najmu około 10,6 tys. mkw., na której znajdzie się duży operator spożywczy i kilkanaście sklepów. Aktualnie trwa komercjalizacja. Po wakacjach będziemy występować o pozwolenie na budowę. Otwarcie przewidujemy na II kwartał przyszłego roku.

W toku jest także wynajem powierzchni galerii handlowej w Gorlicach. Będzie to obiekt dwukondygnacyjny o powierzchni najmu około 12 tys. mkw. W zależności od postępu komercjalizacji będziemy rozpoczynać budowę. Planujemy uruchomienie tej galerii na przełomie I i II kwartału 2012 roku.

Rozpoczęliśmy również prace projektowe oraz komercjalizację naszej kolejnej galerii handlowej w Chrzanowie. Powierzchnia najmu wyniesie około 8,5 tys. mkw.