Przemysł meblarski zmienia się cały czas, a naprzeciw wychodzą nowoczesne technologie. Producenci wyposażenia wnętrz sklepowych prześcigają się w pomysłach – wszystko, by wygrać rywalizację o klienta.

Wyraźnej zmianie ulega dziś konstrukcja mebli sklepowych. – Zamiast stosowania klasycznej płyty meblowej, coraz częściej wykonuje się je z mdf-u laminowanego – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Jarosław Grzesik z P.H.U Vitrum, producenta oraz dostawcy mebli sklepowych i akcesoriów. – W takich wyrobach nie widać "grubości płyt", ponieważ płaszczyzny mebla oklejane są jako całość. Co więcej, jedna płaszczyzna może być laminowana kilkoma kolorami – dodaje. Tego typu laminat produkowany jest w dużo większej palecie kolorystycznej i charakteryzuje się lepszą wytrzymałością w porównaniu do zwykłych płyt. – Zamiast laminatów do pokrywania powierzchni mebli stosuje się także fornir, który jest okleiną naturalną. Są to cienkie płaty drewna uzyskane poprzez jego skrawanie. Fornir w procesie technologiczny naklejany jest na powierzchnię mebla – objaśnia tajniki produkcji Jarosław Grzesik z P.H.U Vitrum.

Meble sklepowe wykańczane są również poprzez lakierowanie. – Cały mebel wygląda jako całość. Niestety lakier podatny jest na zarysowania, ma też mniejszą wytrzymałość od laminatów. Ale ze względu na dobry efekt wizualny, jest przy okazji najdroższy – zaznacza Grzesik.

Firma Vitrum zajmuje się produkcją mebli sklepowych i jubilerskich. Wyposaża ponad 3000 obiektów handlowych.