Płatności komórką wyglądają tak samo jak standardowe zakupy. Sprzedawca wprowadza do kasy fiskalnej informacje o zakupionych towarach lub usługach. Klient zatwierdza kwotę transakcji kodem PIN i wysyła na skrócony numer oznaczający firmę. Kasa drukuje paragon fiskalny, czyli wymagany prawem dokument, zawierający m.in. dane sprzedawcy, informacje o cenie produktu oraz naliczonym podatku od towarów i usług (VAT).

Płatności mogą dokonywać użytkownicy telefonów wyposażonych w dostęp do internetu. Usługa wymaga tylko ściągnięcia darmowej aplikacji do telefonu. Sama płatność jest bardzo prosta. – Jeśli połączenie jest dobre, operacja zajmuje kilkanaście sekund – mówi Łukasz Bardyszewski przedstawiciel SkyCash. – Jest to usługa bardzo bezpieczna. Użytkownik sam wpisuje kwotę, jaka ma zostać przelana. Jeśli nie odpowiada ona kwocie zapisanej w kasie fiskalnej, transakcja  zostaje anulowana – dodaje Bardyszewski.

SkyCash uważa, że bezpieczeństwo tych transakcji jest na tym samym poziomie, co w bankowości on-line i przy dokonywaniu płatności za pomocą kart płatniczych.

Sklep korzysta między innymi z tego, że pieniądze po dokonaniu przez klienta zakupów komórką natychmiast trafiają na konto. Ponadto sklep może wygodnie monitorować płatności, dysponuje źródłem danych o zachowaniach zakupowych konsumentów, korzysta z programów lojalnościowych o dowolnej wielkości i – jak zapewnia Sky Cash – oprocentowanie transakcji jest bardzo konkurencyjne w stosunku do rozwiązań kartowych.

W nadchodzących tygodniach firmy uruchomią program pilotażowy. Umożliwi to dokonywanie płatności SkyCash w wybranych punktach z kasami fiskalnymi Novitus – Rozwiązanie jest nowatorskie i stanowi doskonałą alternatywę dla gotówki, płatności bezstykowych czy kart płatniczych – podsumowuje Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A.