Przedstawiciele inwestora obiektu – spółki celowej Korczowa Dolina sp. z o.o. – poinformowali, że opóźnienie nie wynika z winy właściciela. „Inwestor oraz dyrekcja Centrum Korczowa Dolina była zmuszona do podjęcia takiej decyzji z przyczyn technicznych – niewywiązania się jednego z podwykonawców z terminu dostarczenia elementów wykończeniowych na teren inwestycji.” – czytamy w oświadczeniu firmy przesłanym do prasy.

Nowy termin otwarcia obiektu na razie nie jest znany.

W Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina o łącznej powierzchni najmu 45 tysięcy metrów kwadratowych powstaną trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka, z parkingiem na ponad 2,2 tysiąca miejsc dla samochodów osobowych, ciężarowych i autokarów. 30 czerwca miało nastąpić otwarcie pierwszego obiektu – Hali Kijowskiej, skomercjalizowanej obecnie w 80 procentach.

Inwestorem przedsięwzięcia jest firma Korczowa Dolina Sp. z o.o. Głównym udziałowcem spółki jest Waimea Holdings Limited, która na terenie Polski zaangażowana jest również w inne projekty jak EAST A4 Logistic Park i North-West Logistic Park. Za proces komercjalizacji odpowiedzialna jest spółka Brabant przy współpracy z firmą Doradztwo Inwestycyjne Sławomir Godyń. Natomiast zarządcą Waimea Property Management.