Właścicielem marki jest spółka Komex SA. Firma projektuje i sprzedaje odzież, obuwie i akcesoria dla dzieci. Produkty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 0 do 12 roku życia. Ubranka dla niemowlaków, przedszkolaków czy uczniów szkół podstawowych można kupić w około 150 sklepach sieci 5.10.15. na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym. W lutym br. firma Komex zapowiedziała, że będzie tworzyć kolejne salony, zarówno w centrach handlowych, jak i na głównych ulicach handlowych, w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. W tym roku do 140 sklepów sieci dołączy aż 40.

Port Łódź, wraz ze swoim strategicznym najemcą, sklepem Ikea, jest największym podmiejskim centrum handlowym w regionie. Parterowy budynek jest połączony ze sklepem szwedzkiej marki. Łączna powierzchnia handlowo-rekreacyjna to siedem tysięcy metrów kwadratowych. Przy kompleksie znajduje się parking na 4500 miejsc parkingowych.

Zarządcą obiektu jest Inter Ikea Centre Group (IICG), spółka zajmująca się budowaniem i zarządzaniem centrami handlowymi, w których Ikea jest głównym partnerem. Firma zarządza centrami handlowymi zlokalizowanymi w największych miastach w Polsce. Obiekty pod szyldem spółki znajdują się w Warszawie (Janki i Targówek), Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz Łodzi. Obecnie firma prowadzi prace koncepcyjne związane z budową centrów handlowych w Lublinie i Rzeszowie oraz rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu.