Projekt Ferio Pogodno w Szczecinie

Spór inwestora ze sprzedającym trwa od 2008 roku. Chodzi o zakup nieruchomości pod budowę CH Ferio Pogodno w Szczecinie. Spółka Evolution Two, należąca do grupy kapitałowej Raiffeisen evolution project development z siedzibą w Austrii, utrzymuje, że zakup terenów odbył się zgodnie z prawem, co zostało podważone przez sprzedających. Sąd pierwszej instancji oddalił roszczenia sprzedających wobec inwestora. Sąd drugiej instancji wydał wyrok utrzymujący wyrok pierwszej instancji jedynie, co do jednego sprzedającego – tym samym zatrzymując realizację inwestycji. Sąd jeszcze nie wydał pisemnego uzasadnienia swojego wyroku.

– Dążymy do polubownego rozwiązania tej sprawy, zapraszając sprzedającego do rozmów. Mamy nadzieję, że do końca września uda nam się osiągnąć porozumienie dotyczące części działek pod budowę Ferio w Szczecinie – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet.pl Maciej Krenek, członek zarządu firmy Re Project Development. Jeśli uda się osiągnąć porozumienie, zaplanowana data otwarcia obiektu nie ulegnie zmianie. – Możemy ruszyć z budową na przełomie września i października br. obiekt byłby wówczas gotowy na przełomie IV kwartału 2012 roku i I kwartału 2013 – dodaje Maciej Krenek. Firma ma wszystkie decyzje administracyjne potrzebne do realizacji inwestycji. We wrześniu 2009 roku zostało wydane prawomocne pozwolenie na budowę. Spółka wybrała także generalnego wykonawcę, jednak na razie nie chce ujawniać, kto poprowadzi inwestycję.

Obiekt w Szczecinie powstanie w dzielnicy Pogodno, na terenie dawnych zakładów Polmo przy Alei Wojska Polskiego. Całkowita powierzchnia galerii wyniesie 44,2 tys. mkw., a powierzchnia najmu – 31,5 tys. mkw. W centrum znajdzie się ponad 100 sklepów. Wyznaczonych zostanie 900 miejsc parkingowych. Wartość szczecińskiej inwestycji spółki RE Project Development szacuje się na ponad 60 mln euro.