Komercjalizacja centrum jest na poziomie 60 proc. Podpisano już umowy z następującymi najemcami: Polo Market, Rossmann, Pepco, a umowa z operatorem RTV/AGD jest nadal negocjowana. Przedstawiciel inwestora informuje, że w centrum będzie działać też znana apteka i salon prasowy.

– Nie mogę powiedzieć, ilu w sumie będzie najemców, bo jedne powierzchnie są teraz łączone, a inne dzielone. Centrum będzie miało 4 600 metrów kwadratowych powierzchni handlowej i 1 200 metrów kwadratowych powierzchni biurowej – powiedziała Retailnetowi Edyta Bystra, kierownik projektów Antan Development Polska sp z o.o.

Ogólnodostępny parking na 200 samochodów będzie usytuowany przed budynkiem. – To będzie taka galeria „na pieszo” w samym centrum Bolesławca – informuje Bystra.

Inwestycje kredytuje banki PKO BP. Udział własny inwestora wynosi 25 proc. Firma nie ujawnia, jaki będzie całkowity koszt budowy centrum.

Bolesławiec City Center w Bolesławcu i Galeria Calisia w Kaliszu to dwie pierwsze i jedyne jak dotąd inwestycje, nad którymi pracuje spółka Antan Development Polska. Jak informuje inwestor, budowa Galerii Calisia ma ruszyć za około pół roku, a oddanie planowane jest za dwa lata. Galeria Calisia ma mieć 22 tysiące metrów kwadratowych powierzchni handlowej

Spółka Antan Development Polska powstała w 2007 r. Należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Antan, która istnieje od 1950 r. Działa w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Izraelu i Polsce. Do dziś w całości znajduje się w posiadaniu rodziny Georga Faktora, który założył Antana. Firma działa przede wszystkim na rynku nieruchomości. W poprzednich latach Antan zrealizował projekty o łącznej powierzchni 500 tysięcy metrów kwadratowych. Firma zakupiła również nieruchomości, których całkowita powierzchnia wynosi 500 tysięcy metrów kwadratowych. W chwili obecnej międzynarodowa grupa zarządza majątkiem o wartości ponad 1 mld euro.