– Nie wcześniej niż za pół roku rozpocznie się budowa. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, galeria zostanie oddana do użytku za dwa lata – powiedziała portalowi Retailnet.pl Edyta Bystra, kierownik projektów Antan Development Polska sp z o.o. – Jesteśmy w trakcie wykonywania projektu i wybierania najemców. Są już firmy zainteresowane tą powierzchnią, ale nie chcemy mówić jakie, bo umowy z nimi nie są jeszcze podpisane – informuje Bystra.

Ilu będzie w galerii najemców, inwestor też woli nie zdradzać. – Zmienia się jeszcze koncepcja obiektu: wiadomo już, że będziemy mieli dwóch dużych najemców – jeden z branży spożywczej, a drugi market budowlany – dodaje Bystra.

Galeria będzie miała 22 tysiące metrów powierzchni handlowej. Wybudowana zostanie na działce wielkości 22 620 metrów kwadratowych.

Spółka Antan zaznacza, że przez dwa lata ubiegała się o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, co znacznie opóźniło inwestycję. Obecnie wybiera wykonawcę projektu i stara się o finansowanie. – Myślę, że skoro przeszliśmy niedawno całą procedurę związaną z kredytowaniem budowy Bolesławiec City Center w PKO BP, z drugą z kolei naszą inwestycją będzie łatwiej – powiedziała Bystra.

Bolesławiec City Center i Galeria Calisia to dwie pierwsze i jedyne jak dotąd inwestycje, nad którymi pracuje spółka Antan Development Polska. Budowa Bolesławca ruszyła, a oddanie planowane jest na listopad 2012 r.

Spółka Antan Development Polska powstała w 2007 r. Należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Antan, która istnieje od 1950 r. Działa w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Izraelu i Polsce. Do dziś w całości znajduje się w posiadaniu rodziny Georga Faktora, który założył Antana. Firma działa przede wszystkim na rynku nieruchomości. W poprzednich latach Antan zrealizował projekty o łącznej powierzchni 500 tysięcy metrów kwadratowych. Firma zakupiła również nieruchomości, których całkowita powierzchnia wynosi 500 tysięcy metrów kwadratowych. W chwili obecnej międzynarodowa grupa zarządza majątkiem o wartości ponad 1 mld euro.