Rzeszów Plaza

Połączenie obiektów zostanie zrealizowane w związku z trwającą aktualnie rozbudową galerii Rzeszów Plaza. – Postanowiliśmy nie tylko rozbudować oraz zmodernizować centrum handlowe, ale również połączyć je zadaszonym, przeszklonym łącznikiem z sąsiadującym sklepem sieci E.Leclerc, który jest najpopularniejszym hipermarketem w mieście – powiedział Richard Keen, dyrektor zarządzający Keen Property Partners Retail. – Dzięki takiemu rozwiązaniu, połączymy komplementarne oferty Rzeszów Plaza i E.Leclerc tworząc jedno komfortowe miejsce do robienia zakupów dla mieszkańców Rzeszowa – dodał.

W wyniku rozbudowy Rzeszów Palaza zwiększy się o pięć tysięcy metrów kwadratowych, po zakończeniu prac będzie liczył 19 500 metrów kwadratowych. Powstanie około 15 nowych lokali oraz dodatkowo 500 miejsc parkingowych na pięciopoziomowym parkingu (łącznie z sąsiadującym parkingiem E.Leclerc będzie ich 1 360). Nowa części Rzeszów Plaza zostanie otwarta w październiku 2011. Wartość inwestycji związanej z rozbudową centrum handlowego to około 13 milionów euro.

Generalnym wykonawcą prac związanych z rozbudową jest firma „Agencja Fregata” Sp. z o.o. z Kołobrzegu, natomiast projekt nowej części obiektu został wykonany przez studio architektoniczne Artplan-Tomasz Orłowski z Rzeszowa. Trwa także komercjalizacja nowej części obiektu. Za wynajem centrum odpowiadają firmy CB Richard Ellis oraz Master Management Sp. z o.o. Właścicielem obiektu jest Clare Sp. z o.o.