Wnętrze Galerii Ostrovia

Proces najmu powierzchni w Galerii Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim wszedł już w końcową fazę. W ostatnim czasie na wprowadzenie do obiektu swojej marki C&A zdecydował się holding COFRA, właściciel szwajcarskiej C&A. Firma otworzy tu sklep o powierzchni 1250 metrów kwadratowych.

W galerii pojawi się również sklep Pepco, z odzieżą i artykułami do domu. Firma wynajęła w związku z tym lokal o powierzchni 280 metrów kwadratowych.

Ostrovią zainteresował się także holding AmRest, który w galerii wynajął powierzchnią 107 metrów kwadratowych. Otworzy tu restaurację KFC. Firma zarządza obecnie prawie 130 restauracjami tej marki. Natomiast restauracje KFC działają w 100 krajach na świecie. Szacuje się, że jest ich już około 16 tysięcy.

W Galerii Ostrowia pojawi się również jedyny w mieście hipermarket spożywczy – Tesco, a także market OBI. Ponadto w obiekcie znajdzie się ponad 100 sklepów, w tym m.in. H&M, New Yorker, Reserved, Mohito, Cropp, House, Empik, Smyk, Media Expert, Deichmann, Rossmann, Martes Sport, Carry, Camaieu, Orsay, Douglas, Apart, Yes, Vision Express, Lee Wrangler. Oferta gastronomiczna będzie się składać z kawiarni, lodziarni i cukierni oraz punktów restauracyjnych.

Inwestorem obiektu jest firma West Investment z grupy Saller. Generalnym wykonawcą – Budrem, a projektantem – Pentagram. Nadzór inwestorski nad komercjalizacją, prowadzoną przez firmę Cushman&Wakefield, sprawuje Mallson Polska.