Firma C&A jest obecna w 19 państwach europejskich, w których prowadzi ponad 1400 sklepów. – To jeden z najważniejszych najemców strategicznych centrów handlowych – mówi Aleksander Walczak, prezes Grupy Foren. – Sklep oferuje ubrania ze średniej półki cenowej, które są zgodne z trendami mody, ale mają nieoficjalny, sportowy charakter i przeznaczone są dla całej rodziny. Dlatego przyciąga do centrów handlowych wielu klientów – dodaje.

Nowy sklep marki C&A zostanie otwarty wraz z inauguracją Dekady, czyli 5 listopada 2011 roku. Klienci w centrum handlowym będą wówczas mogli zrobić zakupy również w supermarkecie Tesco. Jak podają przedstawiciele Grupy Foren, będzie to największy sklep spożywczy w regionie. Liczą, że klientów przyciągnie, również największy w mieście, sklep ze sprzętem RTV i AGD – Media Expert.

Galeria Dekada w Sieradzu będzie regionalnym centrum handlowo-usługowym liczącym ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni całkowitej, z czego około 10 tysięcy metrów kwadratowych przeznaczonych jest pod wynajem. Inwestorem obiektu jest Ingeborg Investments Sp. z o.o., spółka z Grupy Foren. Projekt galerii wykonały warszawskie pracownie architektoniczne Air Project i Studio Architektoniczne Atelier.Com, a generalnym wykonawcą robót jest firma IDS–BUD Sp. z o.o.