Fabryka Centrum w Pabianicach

– Wstępne prace wyburzeniowe już zostały zakończone. Teraz kontraktujemy wykonawców oraz przygotowujemy się do wmurowania kamienia węgielnego pod budowę. Pozwolenie otrzymaliśmy w sierpniu 2010 roku – powiedział portalowi Retailnet.pl Tomasz Jasiński, dyrektor ds. nieruchomości spółki Aflopa Nieruchomości sp. z o.o. sp. k.

Spółka Aflopa Nieruchomości prowadzi obecnie rozmowy z wykonawcami, ale nie zdecydowała jeszcze, czy prace prowadzić będzie jeden generalny wykonawca, czy raczej kilka mniejszych firm, między które sama rozdzieli prace. Oddanie obiektu planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2013 roku.

W przyszłości w centrum działać ma około 30 najemców, głównie z branży modowej i usługowej. – Są już prowadzone rozmowy z potencjalnymi najemcami. Jednym z elementów strategii promocji inwestycji jest udział we wrześniowych targach przygotowywanych przez Shopping Center Poland – informuje Jasiński.

Fabryka znajdować się będzie w ścisłym centrum Pabianic, przy ul. Zamkowej 2 – tuż przy głównych arteriach komunikacyjnych miasta. W sąsiedztwie Fabryki znajduje się Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Muzeum Miasta Pabianic, kino, Park im. Kruschego, Park im. Słowackiego oraz placówki banków.

Fabryka Centrum powstanie w rewitalizowanej XIX-wiecznej fabryce przemysłu wełnianego. Na czterech kondygnacjach nadziemnych zaplanowane zostały przestronne pasaże handlowe. Przewidziano również nowoczesną powierzchnię biurową oraz przestrzeń hotelowo-rekreacyjną. Ofertę centrum uzupełniają cztery apartamenty zaprojektowane na najwyższej kondygnacji. Na kondygnacji -1 znajdzie się restauracja lub pub. Parking przed wejściem zaplanowano na ponad 300 miejsc. Część handlowa zajmie 6100 metrów kwadratowych, biurowa – 1300, a hotelowa – 2600.

W 70-tysięcznych Pabianicach funkcjonuje już od 2002 roku Centrum Handlowe „Echo” – Ta konkurencja jest bardzo wymagająca, bo centrum ma już ugruntowaną pozycję. Gdybyśmy nie widzieli możliwości uzupełnienia oferty, którą dysponuje Centrum Handlowe Echo, w ogóle nie zabieralibyśmy się za ten projekt – mówi Jasiński. Nasz obiekt z powierzchnią handlową rzędu sześciu tysięcy metrów jest w sam raz skrojony na obecne potrzeby Pabianic – uważa Jasiński.

Jest to pierwsza tego rodzaju inwestycja spółki Aflopa Nieruchomości. – Zaczynamy od własnego podwórka, jesteśmy firmą, która wywodzi się z Pabianic. Ale co chwila poszerzamy bank naszych nieruchomości. Zainteresowani jesteśmy zarówno działkami, jak i budynkami, które można po atrakcyjnych cenach kupić, a następnie wynająć – informuje Jasiński.

Aflopa Nieruchomości jest całkowicie polską spółką. Swoje korzenie ma w branży farmaceutycznej. Wspólnicy spółki działają na rynku od wielu lat. – Do tej pory zarządzaliśmy własnymi nieruchomościami produkcyjno-magazynowymi. Nadszedł jednak właściwy moment, aby zdobyte doświadczenie wykorzystać przy realizacji inwestycji komercyjnych – dodaje Jasiński.