Za komercjalizację centrum handlowego NoVa Park odpowiada inwestor projektu, irlandzka grupa Caelum Development, współpracująca w tym zakresie z Jones Lang LaSalle. Do tej pory umowy najmu zostały podpisane między innymi z sieciami Piotr i Paweł, MK Bowling, H&M, C&A, KappAhl, Intersport, KFC, Fielmann, a także Molton. Firma podpisała też umowę z koncernem Varner Gruppen, właścicielem marki Cubus. Sklepy odzieżowe tej sieci chętnie wprowadzane są do centrów i galerii handlowych. W Polsce firma działa od 14 lat.

NoVa Park to centrum handlowe o zasięgu regionalnym. W obiekcie, na 32 400 metrach kwadratowych powierzchni najmu, zostanie uruchomionych 140 lokali handlowo-usługowych, w tym 14 gastronomicznych. Do dyspozycji klientów zostanie oddany także parking na 910 miejsc. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na pierwszy kwartał 2012 roku.

Partnerem Caelum Development w projekcie Centrum Handlowego NoVa Park jest węgierski developer Futureal, z siedzibą w Budapeszcie. Firma realizuje projekty na Węgrzech, w Rumunii i w Polsce (włączając w to ponad 500 tysięcy metrów kwadratowych nowej powierzchni handlowej).

Generalnymi wykonawcami Centrum Handlowego NoVa Park są Warbud i Mercury Engineering.