Decyzja o rozbudowie lokalu w legnickim centrum jest związana ze zmianą właściciela. – Już niebawem rozpocznie się remont pomieszczeń na pierwszym piętrze i na parterze. Dzięki rozbudowie powiększy się sala fitness, swoje miejsce zmienią pokój rowerowy, pokój dla dzieci i strefa wolnych ciężarów, które znajdą swoje miejsce w nowych pomieszczeniach. Zwiększą się również szatnie. Zapowiadają się duże zmiany i to będą zmiany na lepsze. Oczywiście remont nie przeszkodzi w niczym członkom naszego klubu. Nadal będą mogli przychodzić i bez problemu ćwiczyć – powiedziała Paulina Ościk-Witek, menedżer korporacyjny.

W Galerii Piastów znajduje się około 100 sklepów z segmentu moda i styl. Obiekt dysponuje powierzchnią 35 tysięcy metrów kwadratowych. Na trzech poziomach zlokalizowane są salony z ubraniami, butami i markową biżuterią, punkty usługowe, restauracje i kawiarnie. Operatorem spożywczym jest Piotr i Paweł, a kinowym Helios.

Centrum należy do legnickiego dewelopera Rank Progress. Spółka zrealizowała do tej pory 700 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej w całym kraju na własne potrzeby oraz dla sieciowych globalnych operatorów (Carrefour, Castorama, Leroy Merlin, Tesco, Jeronimo Martins). Obecnie ma w swoim portfelu własne centra handlowe w Legnicy, Zamościu i Jeleniej Górze. W najbliższych miesiącach otworzy centra w Kaliszu (Galeria Tęcza), Świdnicy ( Galeria Świdnicka) i Krośnie ( Park Handlowy Miejsce Piastowe). Do 2014 roku planuje otwarcie kilkunastu centrów o łącznej powierzchni około 500 tysięcy metrów kwadratowych. Nakłady inwestycyjne mogą sięgnąć 2,2 mld złotych.