Redan zamierza rozwijać się w Rosji poprzez uruchamianie sklepów franczyzowych. Za wyszukiwanie potencjalnych franczyzobiorców odpowiedzialna ma być firma Vneshtorg OOO, z którą Redan podpisał umowę na 3,5 roku z opcją przedłużenia na dalszy okres. Firma odpowiadać będzie też za obsługę logistyczną towarów i nadzorowanie wdrażania standardów w sklepach Top Secret w Rosji.

Nie jest to dla Grupy Redan partner nowy. Współpraca między firmami trwa już blisko dwa lata. – Vneshtorg jest sprawdzonym partnerem biznesowym – powiedział Bogusz Kruszyński, prezes zarządu Redan SA. – Jest to partner o ugruntowanej pozycji na rynku, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu aktywnie wesprze rozwój naszego sektora fashion w Rosji.

Redan S.A. jest operatorem detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontowej Textilmarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce grupa kapitałowa zatrudnia ponad półtora tysiąca osób. Sprzedaż jest prowadzona w czterech sieciach detalicznych: Top Secret, Top Secret&Friends, Troll oraz Textilmarket liczących ponad 400 sklepów. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Centrala spółki znajduje się w Łodzi.