Projekt Arabella w Ełku

Galeria Handlowa Arabella w Ełku będzie oddana do użytku najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2013 roku. Obiekt zostanie wybudowany na 9-hekatarowej działce przy ulicy Przemysłowej w Ełku. Arabella będzie sąsiadować z powstającym marketem budowlanym Castorama.

– Galeria Arabella będzie największym obiektem handlowo-usługowym w mieście oraz w całym regionie. W chwili obecnej mieszkańcy Ełku na zakupy muszą jeździć aż do Suwałk lub Białegostoku – podkreśla Marcin Matysiak, Retail Property Director w firmie Vertano.

Łączna powierzchnia galerii handlowej w Ełku będzie liczyć 32 tysiące metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Powstanie tu hipermarket spożywczy o powierzchni 9,5 tysięcy metrów kwadratowych oraz 120 punktów handlowo-usługowych, w tym wielkopowierzchniowe sklepy odzieżowe i obuwnicze, butiki znanych marek odzieżowych. W obiekcie będzie również działać 4-salowe kino. Na terenie obiektu znajdzie się też około 1200 miejsc parkingowych.

Natomiast Centrum Handlowe Arabella w Ciechanowie powstanie na 4-hektarowej działce. Wybudowany zostanie tu jednokondygnacyjny budynek o powierzchni handlowej 15,5 tysiąca metrów kwadratowych, z czego 45 procent zarezerwowała już Grupa Muszkieterów. W ramach podpisanej umowy najmu firma otworzy w Ciechanowie supermarket spożywczy Intermarche oraz market budowlany Bricomarche.