Sieć Piotr i Paweł tworzona jest od 1990 roku. Obecnie w Polsce działa prawie 80 sklepów tej marki, w tym kilkanaście na zasadach franczyzy. Od 2003 roku firma prowadzi również sprzedaż internetową. Teraz firma szykuje się do otworzenia kolejnego tradycyjnego sklepu w Outlet Park Szczecin.

Centrum wyprzedażowe powstaje w dzielnicy Prawobrzeże, w miejscu funkcjonującego centrum handlowego przy ul. Struga, którego właścicielem jest Echo Investment.

Realizacja pierwszego etapu Outlet Park Szczecin już się rozpoczęła. W pierwszej fazie powstanie galeria handlowa, w której znajdzie się 70 lokali handlowych i wielosalowe kino Helios, supermarket i sklep elektroniczny. Jej zakończenie zaplanowano na pierwszą połowę 2012 roku. Echo już teraz zapowiada, że najwcześniej rok po otwarciu pierwszego etapu, rozpoczną się prace związane z drugą fazą. Powstanie wówczas około 60 kolejnych sklepów. Powierzchnia wynajmowalna Outlet Park Szczecin to ponad 23 tysięcy metrów kwadratowych. Klienci będą mieli do dyspozycji 1 400 miejsc parkingowych.

Proces komercjalizacji prowadzony jest we współpracy z CB Richard Ellis. Koncepcja architektoniczna Outlet Park Szczecin powstała w biurze projektowym Vsf – Creative, natomiast zamienny projekt budowlany wykonała pracownia STUDIO A4 ze Szczecina.