– W tej dzielnicy brakuje galerii, nie ma u nas takich dużych centrów handlowych. To jest bardzo dobre miejsce i władze dzielnicy widzą taką inwestycję właśnie na tym terenie – podkreśliła w rozmowie z portalem Retailnet.pl Bernadeta Włoch-Nagórny rzecznik dzielnicy Białołęka.

Atuty tej lokalizacji rzecznik Bernadeta Włoch-Nagórny wymienia jednym tchem: działka jest przy ul. Modlińskiej, czyli głównej ulicy Białołęki. Zaletą jest dobra komunikacja, która dodatkowo ma się poprawić, po wybudowaniu mostu Północnego. Budowane jest także lotnisko w Modlinie, a komunikacja między centrum Warszawy a lotniskiem przebiegać będzie właśnie tędy.

– Z inwestycyjnego punktu widzenia jest to jeden z najlepszych terenów w Białołęce. A jest to najszybciej rozwijająca się dzielnica Warszawy. Mamy już sto tysięcy mieszkańców, a co roku przybywa nam kolejnych pięć tysięcy. Co roku też buduje się nowe osiedla mieszkaniowe. Dzielnica jest młoda. Większość mieszkańców nie ukończyła 30 lat. Są to przede wszystkim młode rodziny z dziećmi. – przedstawia zalety tej lokalizacji Bernadeta Włoch-Zagórny.

O tym, że grunty są na sprzedaż poinformował w środę prezes zarządu PHF Artur Woźniak. „Rozważamy możliwość we współpracy z władzami warszawskiej dzielnicy Białołęka, by osiem hektarów gruntów, będących w użytkowaniu wieczystym Polfy Tarchomin, wystawić na sprzedaż pod budowę centrum handlowo-kulturalnego – powiedział PAP Woźniak. Działka może zostać wystawiona na sprzedaż w drodze przetargu. Decyzje co do tego jednak jeszcze nie zapadły, ale prezes PHF zapewnia, że „jesteśmy w przededniu takiego scenariusza”. Nie wiadomo jaka będzie cena wywoławcza działki. Teren znajduje się w granicach ulic Modlińskiej, Płochocińskiej i Ekspresowej, 500 metrów od węzła Modlińska.