W ostatnich latach na rynku ujawnia się, coraz bardziej widoczna, tendencja wprowadzania fitness clubów i ośrodków sportowo-rekreacyjnych do galerii handlowych. Zbieg ten stanowi bezpośrednią odpowiedź na zapotrzebowanie rynkowe. Jak wskazują analizy przeprowadzone przez katowickie centrum handlowe Silesia City Center, 63 procent klientów chętnie wybrałoby zajęcia sportowe w fitness klubie zlokalizowanym w obiekcie handlowym.

Naprzeciw tej tendencji wychodzi również centrum handlowo-rozrywkowe City Point w Tychach, którego właścicielem jest firma TUP Property. W lipcu br. Zostanie otwarty tu club fitness Active Point. Co ciekawe, club będzie przeznaczony tylko dla kobiet. Na powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych prowadzone będą zajęcia sportowe – step, BPU, TBC, Fat Burning, Body Ball, Zumba, Body Art., Aerobox, Express Brzuch i Interwał.

– Długo szukaliśmy odpowiedniej formuły zagospodarowania wolnej przestrzeni. Cieszymy się, że udało się nawiązać współpracę z lokalnym przedsiębiorcą. Mamy nadzieję, że jego doświadczenie w branży sportowej i znajomość rynku zaowocuje dobrą współpracą – mówi Katarzyna Kościelniakowska, dyrektor handlowy firmy TUP Property.

Obiekt jest własnością firmy TUP Property SA należącą do Grupy TUP, na czele której stoi giełdowa firma inwestycyjna TUP SA. Spółka tworzy i realizuje projekty inwestycyjne, dysponuje bankiem ziemi o przeznaczeniu deweloperskim oraz zarządza portfelem nieruchomości komercyjnych na wynajem.