Niedawno prasa pisała o problemach sieci Sunset Suits. Pojawiły się też pierwsze wnioski złożone w sądzie o ogłoszenie upadłości firmy, złożone między innymi przez trzy galerie.

Natomiast w minionym tygodniu otworzone zostały dwa kolejne lokale tej sieci. Pierwszy powstał w Galerii Plejada w Bytomiu, gdzie zajmie lokal o powierzchni 116 metrów kwadratowych. Drugi pojawiła się w stolicy, w Centrum Handlowym Targówek. Otworzony tu sklep zajmuje powierzchnię 118 metrów kwadratowych.

Obydwiema galeriami zarządza Atrium European Real Estate Limited. Firma posiada w Polsce 18 działających centrów handlowych o wartości rynkowej 677 milionów euro (na koniec 2010 roku). Aktywa te obejmują około 295 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu brutto. W skład portfela Atrium wchodzą m.in. centra handlowe Reduta i Targówek w Warszawie, Galeria Mosty w Płocku, Galeria Biała w Białymstoku, Centrum Handlowe Forum w Koszalinie oraz Promenada w Warszawie.

Ponadto, firma obecnie prowadzi budowę Centrum Handlowego Felicity w Lublinie, o pow. 70 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu brutto, które ma zostać otwarte w 2013 roku oraz drugiej fazy Centrum Handlowego Galeria Mosty w Płocku, o pow. najmu brutto 7 tysięcy metrów kwadratowych.