Budowa Nowej Dany jest częścią prowadzonej przez holding strategii dywersyfikacji źródeł przychodów firmy poprzez rozszerzenie działalności o usługi w segmencie projektów komercyjnych. Pierwszy biurowiec J.W. Construction Holding S.A., o nazwie Jerozolimskie Point, budowany jest w stolicy. Spółka planuje ukończyć go w tym roku.

W kwietniu spółka informowała o uzyskaniu pozwolenia na budowę Nowej Dany. Wówczas trwały jeszcze prace rozbiórkowe.

Nowa Dana stanie przy skrzyżowaniu Alei Wyzwolenia i ulicy Odzieżowej. Będzie miała 125 metrów wysokości i będzie to najwyższy budynek w Szczecinie. Będzie miał 3 kondygnacje podziemne i 25 naziemnych. Łączna powierzchnia użytkowa to 34 000 metry kwadratowe. Powierzchnia biurowa to 20 877 metrów kwadratowych, a handlowa – 4 447 metrów kwadratowych. Rozpoczyna się komercjalizacja obiektu. Inwestor ma nadzieję, że wśród najemców znajdą się marki prestiżowe dotąd nieobecne w mieście.

J.W. Construction Holding SA to polski deweloper mieszkaniowy, obecny przede wszystkim w Warszawie, ale także w Łodzi i Gdyni oraz za granicą. Spółka oprócz realizowania projektów deweloperskich, zajmuje się także działalnością budowlaną. Jest generalnym wykonawcą większości własnych inwestycji. J.W. Construction jest właścicielem i operatorem sieci Hoteli 500, na którą składa się 4 hoteli: w Zegrzu, Strykowie, Tarnowie Podgórnym oraz w Cieszynie. 4 czerwca 2007 r. Spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W 2010 roku J.W. Construction Holding S.A osiągnęła 620 mln zł przychodu, przy zysku netto w wysokości 92 mln zł oraz zysku operacyjnym na poziomie 142,4 mln zł. Spółka zakupiła grunty dedykowane zarówno projektom mieszkaniowym, jak i komercyjnym na terenie całego kraju.