Projekt centrum handlowego Łódź Plaza

Informacje o wystawieniu na sprzedaż działki pod budowę galerii handlowej w Łodzi dementuje w rozmowie z Retailnet.pl rzecznik prasowy dewelopera. – Dla Plaza Centers łódzkie centrum to priorytetowy projekt, jeden z najważniejszych, nie tylko w Polsce, ale i w Europie – zapewnia Tomasz Podolak, reprezentujący spółkę Plaza Centers.

Potwierdza to również sam Ran Shtarkman, CEO Plaza Centers, we wcześniejszej rozmowie z „Parkietem”. Z deklaracji Shtarkmana wynika, że centrum handlowo-rozrywkowe planowane w Łodzi będzie najbliższym projektem firmy podjętym w Polsce. Na liście kolejnych projektów Plazy, szykowanych do realizacji w naszym kraju, jest jeszcze budowa galerii w Kielcach.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Grupa koncentruje się przede wszystkim na budowie nowych obiektów, rzadziej rewitalizacji już istniejących.

Plaza Centers to spółka pośrednio zależna od izraelskiej Elbit Imaging Ltd. W zakres działalności firmy Elbit Imaging wpisane są między innymi przygotowywanie: inwestycji, budowa, prowadzenie i zarządzanie oraz sprzedaż centrów handlowo-rozrywkowych (na obszarze Izraela, Europy Środkowo-Wschodniej, Indii).