Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Poznaniu

Wśród firm, które znajdą się w gronie najemców Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego Poznań znajdują się sklep multimedialny Saturn, CCC, H&M, Diverse, Reserved, New Yorker, Traffic Club, KappAhl, Topshop Topmen, American Eagle, Terranova, Rossmann, Sephora, Douglas i inni.
Ponadto przewidziane są powierzchnie pod trzy restauracje z obsługą kelnerską, 30 kawiarni, lodziarni, pijalni czekolady; 15 lokali typu bar fast-food zlokalizowanych na dwóch osobnych food courtach.
Przewidziane jest także miejsce pod ekspozycję pojazdów zabytkowych z poznańskiego Muzeum Motoryzacji oraz pojazdów znajdujących się w posiadaniu kolekcjonerów zrzeszonych w Automobilklubie Wielkopolskim, a także Centrum Informacji Miejskiej, które znajdzie się na terenie nowego dworca PKP.

Z około 60 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej blisko 58 tysięcy znajdzie się w centrum, a 2 700 metrów kwadratowych to powierzchnie biurowe i komercyjne w hali dworca.

W zeszłym tygodniu firma TriGranit złożyła dokumenty Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Ma ono zostać wydane w ciągu miesiąca. Budowa centrum podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy etap polegający na wybudowaniu nowej hali dworca zakończy się na przełomie kwietnia i maja 2012. Drugi etap, polegający na wybudowaniu terminala PKP, galerii handlowej, hotelu i parkingu zakończy się w drugiej połowie 2013 roku.

TriGranit działa w Polsce od 2003 roku. Wybudował m.in. galerię Silesia City Center wraz z osiedlem mieszkaniowym Dębowe Tarasy w Katowicach oraz Bonarka City Center w Krakowie.