CH Wzorcownia we Włocławku

Wkrótce włocławska Wzorcownia wzbogaci się o piąty budynek, w którym będzie funkcjonować część handlowa, biurowa i mieszkalna. Budynek powstał z myślą o głównym najemcy tej powierzchni – sklepie C&A, który zajmie 1911 metrów kwadratowych powierzchni. Będzie to pierwszy salon tej marki we Włocławku. Oprócz niego w nowym miejscu będzie działać także księgarnia Matras (121 metrów kwadratowych). Trwają rozmowy w sprawie wynajmu jeszcze jednego lokalu. – Rozmowy są na końcowym etapie, ale jeszcze za wcześnie, aby komunikować to oficjalnie – powiedziała portalowi Retailnet.pl Marta Politowska z CH Wzorcownia. Po rozbudowie centrum handlowe będzie miało 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Aktualnie w galerii swoje sklepy posiada 91 najemców, w tym: H&M, New Yorker, Reserved, Almi Decor, Benetton, Sephora, MK Bowling, Pure, KFC, Smyk, Martes Sport.

C&A to sieć odzieżowa z modą damską, męską i dziecięcą. Firma posiada ponad 1300 sklepów w 19 państwach. W Polsce salony tej marki są dostępne: w krakowskim Futura Parku, Galerii Leszno oraz w Dekadzie Sieradz – otwarcie tego punktu nastąpi 5 listopada br.

Księgarnie Matras są zlokalizowane w ponad 70 miejscowościach w Polsce. W zależności od swojej powierzchni oferują od 5 – 35 tys. tytułów z kategorii: literatura piękna, biografie czy książki dla dzieci. Ponadto sieć współpracuje na stałe ze 120 księgarniami niezależnymi, zaopatruje około 100 bibliotek oraz dostarcza książki do 1,5 tys. księgarń do 1,9 tys. innych odbiorców (szkół, instytucji publicznych, firm) oraz współdziała z 1,5 tys. wydawcami. Salony firmy istnieją m.in.: w CH Solvay Park w Krakowie, w Galerii Sandecja w Nowym Sączu oraz w Galerii Victoria w Wałbrzychu.

Wzorcownia w połączeniu z istniejącym już Centrum Handlowym City tworzy kompleks urbanistyczny, pełniący funkcję handlową, rozrywkową, rekreacyjną, usługową i hotelową. Jest to kolejny etap realizacji planu zagospodarowania śródmieścia i kreowania nowego oblicza miasta, w którym uczestniczy inwestor, firma Budizol Sp. z o.o. Property S.K.A.