Obecnie w Rosji działają dwa sklepy marki Top Secret w miastach Jekaterinburg i Nowosybirsk. Towary tej marki są również dostępne w sklepach multibrandowych.

– W Rosji i na Białorusi działają sklepy marki Top Secret, jednakże nie całkiem na zasadach sklepów firmowych – informuje Kruszyński. Obecność na tych rynkach polega na współpracy z partnerami, którzy kupują od Grupy Redan towary i sprzedają je na zasadach hurtowych do sklepów detalicznych. – Eksport na rynek rosyjski Grupa Redan prowadziła od wielu lat, jednak miała ona różne nasilenie – informuje Kryszyński.

Firma Vneshtorg OOO w ramach dotychczasowej współpracy kupowała towary od Grupy Redan i sprzedawała je na swój rachunek na rynku rosyjskim. Teraz charakter współpracy istotnie się zmieni i zacieśni.– Zacieśnienie współpracy z Vneshtorg pozwoli nam na skoordynowaną budowę sieci sklepów firmowych – wyjaśnia Kruszyński.

Sklepów firmowych Top Secret i Top Secret&Friends ma powstać 80 do końca 2014. W planach jest też zwiększenie obrotów na tym rynku do blisko 200 mln zł.

Swój pierwszy sklep firmowy poza Polską sklep Grupy Redan otworzyła w 2005 roku w Kijowie. Był to sklep pod szyldem Top Secret. Obecnie na Ukrainie funkcjonuje ponad 20 sklepów pod szyldami Top Secret, Troll i Top Secret&Friends.

Redan SA jest operatorem detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontowej Textilmarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce grupa kapitałowa zatrudnia ponad półtora tysiąca osób. Sprzedaż jest prowadzona w czterech sieciach detalicznych: Top Secret, Top Secret&Friends, Troll oraz Textilmarket liczących ponad 400 sklepów. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Centrala spółki znajduje się w Łodzi.