Galeria Narew

– Od pewnego czasu monitorowaliśmy polski rynek powierzchni handlowych i wpływ na decyzję o zakupie galerii miała atrakcyjna lokalizacja oraz znaczny potencjał tego regionu. Inwestycja ta oferuje możliwość skorzystania z rozwoju ekonomicznego Polski, wynikającego z rosnącej konsumpcji i stawek czynszowych – powiedział Alex Antonis, COO oraz członek zarządu Scala Irp Capital Partners S.C.A. Scala zamierza rozszerzyć działalność inwestycyjną na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. – Polska jest liderem jako najbardziej rozwijający się rynek w Europie Środkowo-Wschodniej, krajem o jednej z najmocniejszych gospodarek w regionie i rosnącym popycie na nowoczesne powierzchnie handlowe. Kombinacja tych czynników była fundamentem naszej decyzji o zakupie Galerii Narew – dodał.

Mimo tych deklaracji rozmowy z właścielem galerii, firma Galeria Narew sp. z o.o. nie zakończyły sią porozumieniem i sprzedażą inwestycji.

Galeria Narew to centrum handlowe o powierzchni 40 tysięcy metrów kwadratowych. Działać będzie w nim około 90 sklepów. Centrum posiada już prawomocne pozwolenie na budowę. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w sierpniu tego roku. Ukończenie projektu zaplanowano na czwarty kwartał 2012 roku.

Scala Irp Capital Partners S.C.A. to utworzony w Luksemburgu zamknięty fundusz inwestycyjny.       

Właścicielami Galeria Narew sp. z o.o. są: Jerzy Tadeusz Wierzbowski oraz Artur Dominik Zawadzki, Bolesław Zawadzki oraz Jan Jerzy Zawadzki.