NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim

Lavard to marka oferująca szeroki asortyment męskiej wysokogatunkowej odzieży na każdą okazję. W swojej ofercie posiada płaszcze, kurtki, garnitury, marynarki, spodnie, koszule oraz krawaty i wyroby z dzianin. Marka wywodzi się z Przedsiębiorstwa Produkcyjno Handlowego Gamatex założonego w 1975 roku. Początkowo oferowała tylko okrycia wierzchnie. Po przemianach gospodarczych w 1989 roku zaczęła rozszerzać asortyment, co pozwoliło jej osiągnąć znaczącą pozycję na rynku. Salony marki obecne są na terenie całego kraju.

Za komercjalizację centrum handlowego NoVa Park odpowiada inwestor projektu, irlandzka grupa Caelum Development, współpracująca w tym zakresie z Jones Lang LaSalle. Partnerem Caelum Development w projekcieo NoVa Park jest węgierski developer Futureal. Jak informowaliśmy pod koniec czerwca, centrum jest obecnie skomercjalizowane w około 70 procentach.

NoVa Park to druga po Galerii Askana inwestycja Caelum Development w liczącym około 125 tysięcy mieszkańców Gorzowie Wielkopolskim. Galeria będzie miała powierzchnię całkowitą około 75 tysięcy metrów kwadratowych, przy czym powierzchnia najmu to 32,4 tysiącemetrów kwadratowych. W centrum powstanie 140 lokali handlowych, w tym 14 gastronomicznych. Kupujący będą mieli do dyspozycji 910 miejsc parkingowych. W galerii Nova Park swoje sklepy otworzą : H&M, C&A, Avans, Empik, KappAhI, Piotr i Paweł, Intersport, Fielmann, Molton, Cubus. Podpisano również umowę z lokalami gastronomicznymi: KFC oraz z restauracją Karczma i Akropolis Bistro, Cafe Club i Cafe Castellari. W Nova Park będzie także funkcjonowało centrum rozrywki MK Bowling.

Wykonawcami tego projektu są Warbud i Mercury Engineering. Oddanie obiektu planowane jest na pierwszy kwartał 2012 roku.