Stoisko zajmuje powierzchnie sześciu metrów kwadratowych i znajduje się na minus pierwszym poziomie galerii w pobliżu delikatesów Kuchnie Świata. Oferuje gotowe zestawy sprzedawane na miejscu lub na wynos: Ume – 10,90 zł, Matsu – 23,50 zł, Take / Big – 31,90 zł, Express – 16,90 zł. Do zestawu dołączony jest sos sojowy, imbir, pasta wasabi i pałeczki.

W food courcie Galerii Bałtyckiej, do której dołączył Sushi Express, znajdują się takie lokale jak: KFC, Bioway, Asia Hung, Grycan, McDonald′s, North Fish oraz Coffeeheaven. Punktów gastronomicznych jest w sumie w galerii 15.

W centrum handlowym Galeria Bałtycka w Gdańsku znajduje się 200 salonów oraz sklepów, które reprezentują najpopularniejsze marki światowej mody. Galeria ma bogatą ofertę gastronomiczną i rekreacyjną. Ma również parking na 1,1 tysiąca miejsc postojowych.

Sushi Express w Galerii Bałtyckiej przy ul. Grunwaldzkiej jest drugim stoiskiem tej sieci w Gdańsku. Pierwsze działa w Galerii Przymorze przy ul. Obrońców Wybrzeża. Pozostałe stoiska tej sieci zlokalizowane są w Toruniu (Galeria Copernicus), Krakowie (CH M1), , Bydgoszczy (CH Rondo), Białymstoku (CH Alfa) i Łodzi (CH M1)

Jak podaje portal Horecanet, w samej tylko Warszawie powstało już około 300 sushi barów. Mniej jest poza stolicą – około 100. Może to być wskazówką, że w innych miastach lokali serwujących sushi w najbliższym czasie przybędzie.