Pierwsze w Polsce markety marki Jula zostaną otwarte w listopadzie 2011 roku, w Parku Handlowym Targówek i Jankach koło Warszawy oraz we Wrocławiu w 2012 roku. Właściciel marki umowę najmu podpisał również z Helicalem, deweloperem Europy Centralnej w Gliwicach, której otwarcie planuje się na jesień 2012.

Przedstawiciele Juli poinformowali również, że kolejne markety sieci pojawią się również w Gdańsku, Szczecinie, Łodzi, a także w Lublinie. W sklepach sieci będzie można znaleźć przybory i narzędzia do remontu domu i prac w ogrodzie. W asortymencie dostępne będą też produkty do wyposażenia domu, ogrodu czy garażu, artykuły biurowe i sportowe, wybór odzieży roboczej oraz sprzęt elektroniczny i małe AGD.

Polska jest trzecim krajem, po Szwecji i Norwegii, w którym firma zamierza rozwijać swoją sieć handlową. Firmą Jula Poland będą zarządzać prezes Per-Eric Frost oraz country manager – Daniel Adamiuk.

Jula AB to firma rodzinna z siedzibą w miasteczku Skara w środkowej Szwecji. Została założona w 1979 roku. Obecnie zatrudnia około 1,3 tysięcy pracowników. Dysponuje jednym z największych w Szwecji magazynów wysokiego składowania o powierzchni ponad 100 tysięcy mkw.