Obecnie firma Axi Immo, odpowiedzialna za komercjalizację, prowadzi rozmowy z kilkoma kontrahentami w sprawie wyboru operatora spożywczego. Jak informuje Axi Immo, rozmowy z niektórymi najemcami są już zakończone, ale szczegóły poznamy dopiero niebawem. W najbliższych dniach spodziewane jest też uzyskanie pozwolenia na budowę. 

– Centrum powstanie na bazie rewitalizowanego budynku postprzemysłowego. Będzie miało pięć poziomów. Pod handel przeznaczone zostaną trzy poziomy: parter, podziemie i pierwsze piętro. Pozostałe powierzchnie będą przeznaczone na biura, fitness oraz sklepy z wyposażeniem wnętrz – mówi Tymiński. W centrum funkcjonować będzie około 35 najemców.

Inwestorem jest lokalny przedsiębiorca. Jest on na etapie organizowania spółki docelowej, która poprowadzi inwestycję. Projekt centrum wykonała firma Onyx Design z Poznania. Od kilku tygodni w układaniu planu bierze udział firma Axi Immo. – Optymalizujemy projekt pod kątem rynku, bierzemy udział w planowaniu budżetu, układamy rent-roll i wynajmujemy powierzchnię – informuje Tymiński.

Galeria Turek będzie pierwszym centrum handlowym w Turku – mieście liczącym 30 tysięcy mieszkańców. Obiekt będzie dysponował łączną powierzchnią sześciu tysięcy metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim 30 sklepów oraz punkty usługowe i kawiarnie. Klienci będą mogli skorzystać ze 140 miejsc parkingowych. Galeria Turek powstanie nieopodal centrum miasta, przy ulicy Milewskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKS.