W pierwszej kolejności zostanie odświeżona część restauracyjna. Prace przy tej fazie modernizacji zostały zaplanowane na jesień tego roku. Odnowione zostaną także oznakowania w całej galerii. Natomiast w przyszłym roku ma ruszyć modernizacja głównego pasażu handlowego.

W latach 2011/2012 na modernizację Galerii Pomorskiej, właściciel, firma Resolution Property chce przeznaczyć kwotę około dwóch milionów euro.

Finalnie galeria ma zostać również rozbudowana, za sprawą czego powierzchnia obiektu zostanie zwiększona o połowę. Koszt rozbudowy ma sięgnąć około 30 milionów euro.

Galeria Pomorska jest jednym z najdłużej istniejących centrów handlowych w Bydgoszczy, otwartym w kwietniu 2003 roku. W galerii obok hipermarketu Carrefour mieści się około 100 sklepów, między innymi H&M, Reserved, Smyk, Empik, KappAhl, Tacco, CCC, Douglas, Rossman, Delta Sport, RTV Euro AGD oraz McDonald’s,.

Od 2010 roku właścicielem Pomorskiej jest Resolution Property – firma specjalizująca się w dziedzinie zarządzania funduszami nieruchomościowymi oraz inwestycyjnymi na rynku brytyjskim i europejskim. Resolution Property ma na celu inwestowanie w centra handlowe na terenie Polski, które stwarzają możliwości aktywnego zarządzania, renowacji i przebudowy.