Z informacji, jakie podaje Radio Gdańsk, wynika, że Marian Podziewski, wojewoda warmińsko-mazurski, uchylił uchwałę rady miejskiej zezwalającą na rozbudowę elbląskich "Ogrodów". W tej sprawie złożył także wniosek do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Podziewski swoje stanowisko argumentuje uchybieniami jakie, jego zdaniem, pojawiły się zapisach zezwalających na rozbudowę elbląskiego centrum handlowego.

Przypomnijmy, elbląscy radni 26 maja bieżącego roku zgodzili się na rozbudowę Centrum Handlowego „Ogrody”. Według planu obiekt handlowy miałby zwiększyć swoją powierzchnię ponad dwukrotnie, do 40 tysięcy metrów kwadratowych. Docelowo w rozbudowanym obiekcie funkcjonować miałoby około 135 sklepów.

Aktualnie, w działającym od 2003 roku centrum handlowym, obecne są takie sklepy jak Carrefour, Komfort, RTV Euro AGD, Deichmann, Reserved. W sumie w galerii lokale prowadzi ponad 50 najemców (popularne krajowe i zagraniczne marki, a także brandy lokalne). W obrębie galerii funkcjonuje również parking na około 900 miejsc postojowych.

Za rozbudowę obiektu odpowiada firma ACTEEUM Central Europe, która prace prowadzi na zlecenie właściciela Centrum Handlowego „Ogrody” – ING Real Estate Investment Management.