Jak donosi Dziennik Wschodni, magistrat na podstawie planu złożonego przez inwestora ocenia wpływ planowanej rozbudowy na środowisko. Jeśli do 18 lipca nie wpłyną protesty, pozytywna decyzja zostanie wydana w ciągu kilku tygodni.

Gala „Dom i Wnętrze” to branżowe centrum handlowe proponujące artykuły wyposażenia wnętrz oraz usługi z zakresu doradztwa technicznego i doboru materiałów budowlanych. W wyniku rozbudowy Galeria Gala przekształci się w centrum handlowe z szerokim asortymentem: od sklepów z odzieżą i kosmetykami i punkty usługowe po część rozrywkową z multipleksem.

Jak portal Retailnet.pl poinformował w maju, w centrum handlowym Gala w Lublinie powstanie dziesięciosalowy multipleks sieci Cinema City. Spółka Cinema City Poland, podmiot zależny od Cinema City International N.V., podpisała z firmą Gala SA umowę na wynajem 4,5-5 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie to druga lokalizacja tego operatora w mieście.

Galeria Gala „Dom i Wnętrze” znajduje się przy ulicy Fabrycznej 2. Budynek był już raz rozbudowywany, w początkowej fazie funkcjonował przez 17 lat jako „Gala-Centrum Budownictwa”. Nazwę i kształt zaczął zmieniać w 2006 roku.

Na listopad tego roku zaplanowano oddanie innego centrum handlowego w Lublinie. Centrum Handlowe FMZ Lublin zlokalizowane będzie przy hipermarkecie E. Leclerc przy ul Turystycznej. Ma tam powstać market budowlany Paraktiker i niewielka galeria handlowa. Powierzchnia całkowita nowych obiektów, które wejdą w skład galerii, wyniesie 13 850 metrów kwadratowych. Inwestorem Centrum Handlowego FMZ Lublin są austriackie spółki UBM oraz CREDO.