Andrzej Cieślik

Rozwiązaniem, które szczególnie doceniają rodzice, jest możliwość bezpłatnego skorzystania z sali zabaw, gdzie na czas zakupów można zostawić dziecko pod opieką wykwalifikowanej kadry. Prowadzone są tam różnorodne zajęcia tematyczne skierowane do wielu grup wiekowych, poprzez które dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności w różnych zakresach.

Obecnie w Porcie Łódź działa pięć wewnętrznych placów zabaw, gdzie dzieci mogą bawić się pod opieką rodziców, zewnętrzny plac zabaw na Patio oraz bezpłatna sala zabaw Port Łódź Junior.

Dodatkowo, na terenie centrum na najmłodszych czekają interaktywne kioski. Czerwone konstrukcje przypominające kształtem zwierzęta kryją dotykowy ekran, na którym można zagrać w trzy gry edukacyjne.

W Porcie Łódź powstały również trzy pokoje rodzica z małym dzieckiem. Rodzice mogą w nich zmienić maluchowi pieluchę, podgrzać dziecku posiłek w kuchence mikrofalowej i spokojnie je nakarmić. Dodatkowo, znajdują się tam również kąciki dla starszych, kilkuletnich dzieci.

W Porcie Łódź rodziny nie muszą też martwić się o miejsca parkingowe – takie przestrzenie zostały wydzielone przy wejściach do obiektu.

Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych, w Porcie Łódź wprowadzono również specjalne bransoletki dla dzieci, na których wpisywany jest numer telefonu rodzica. Dzięki temu, jeśli maluch zniknie rodzicom z oczu, ochrona i obsługa centrum szybko się z nimi skontaktuje.