– Podpisana właśnie umowa najmu z KFC jest częścią naszego planu zakończenia modernizacji strefy gastronomicznej galerii, realizowanej jako element długofalowego programu rozbudowy centrum handlowego, który jest przewidziany na kilka najbliższych lat – zaznaczył Shane Scott, dyrektor Resolution Property. Jak podają przedstawiciele inwestora, po remoncie, ilość miejsc dla klientów w części restauracyjnej obiektu zwiększy się o około 40 procent. Obok restauracji KFC, nadal działać będą tam lokale McDonald’s, North Fish, Baalbek i Cukiernia Sowa.

Odświeżenie strefy gastronomicznej jest pierwszą fazą programu modernizacji Galerii Pomorskiej, który będzie kontynuowany w latach 2012/2013. Rozbudowa obiektu w Bydgoszczy rozpocznie się w 2012 roku.

Galeria Pomorska jest jednym z najdłużej istniejących centrów handlowych w Bydgoszczy, otwartym w kwietniu 2003 roku. Aktualnie w obiekcie funkcjonuje hipermarket Carrefour oraz 100 sklepów, takich jak H&M, Reserved, Smyk, Empik, KappAhl, Tacco, CCC, Douglas, Rossman, Delta Sport czy RTV Euro AGD. Obiekt należy do Resolution Property. Firma działa w obszarze zarządzania funduszami nieruchomościowymi oraz inwestycyjnymi na rynku brytyjskim i europejskim.